HISTORIE KLUBU

Vítejte na stránkách fotbalového oddílu TJ MRLÍNEK.
Oddílu, který ve zlínském kraji kroměřížského okresu v rámci fotbalových soutěží reprezentuje malou obec.
Obec, kde se podle pověsti nachází zemská osa a která propůjčila svůj název turnaji, který se zde hraje již od roku 1972.

Vlaječka klubu             Fotografie údajného místa Zemské osy

První pokus o založení TJ Sokol v obci se datuje k 10. srpnu 1963. Mezi zakládající členy nutno vzpomenout na: Zdeňka Nováka, Milana Kužela,
Jindru Tomáška, Miloše Ondrouška a další.
 Oddíl neměl hřiště, finanční prostředky a dostatek hráčů, takže po roce trvání se opět uvedla činnost do klidu. Zatím ale byly kořeny v mládeži, která mrlínské kopané fandila.
Po pěti letech, přesně 1.srpna 1969 to začalo v Mrlínku opět vřít. To mládež už nechtěla prohánět mičudu jen tak zbůhdarma a obnovila se činnost TJ.
Od té doby je také díky úsilí několika obětavců na světě kronika fotbalového oddílu, díky níž se můžeme ponořit do historie, tvořené několika generacemi hráčů, stovkami zápasů a gólů.

První mistrovské utkání sehráli muži v Prusinovicích 10.8.1969 a prohráli 5:2.
První branky klubu vstřelili: Mikeška Jaroslav a Otáhal Jaroslav.

První sestava klubu při mistrovském utkání v Prusinovicích:
První mistrovská fotografie - Prusinovice 10.8.1969
Horní řada zleva: Tomášek Jindřich, Mikeška Jaroslav, Zapletal Miroslav, Kužel František,
Složil Antonín, dolní řada zleva: Kaďůrek Vladimír, Dolák Jaroslav, Hošťálek Zdeněk, Novák Bohumil,
Motal Oldřich, Otáhal Jaroslav.

Na této stránce je čerpáno z kroniky klubu.